Επιβεβαίωση αναφοράς Σύνολο επιβεβαιώσεων: 1
ΠεριγραφήΑπό την αρχή της σχολικής χρονιάς οι γονείς και οι εκπαιδευτικόι στο 20 νηπιαγωγείο Καλαμαριάς ήρθαμε αντιμέτωποι με ένα πολύ σοβαρό θέμα για το νηπιαγωγείο το θέμα της άυλης του σχολείου στην οποία υπάρχει άμμος και όχι μαλακό δάπεδο όπως θα έπρεπε επίσης παρατηρησαμε τις βραδινές αλλά και πρώτες πρωινές ώρες γάτες που μπαίνουν στην αυλή και λερωνουν στην άμμο το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό και πρέπει σύντομα να ληφθούν κάποια μέτρα διότι ο κίνδυνος μόλυνσης ή μετάδοσης κάποιας αρρωστιας στα παιδιά που παίζουν στην άμμο είναι άμεσος. Ευχαριστώ
Όνομα χρήστηΚατερίνα Μαυρογενη
ΚατηγορίαΣυντήρηση δημοτικών κτηρίων
ΔιεύθυνσηΓεωργίου Γεννηματά, 37, Καλαμαριά, 551 34, Ελλάδα
Κατάσταση Κλειστή
Δημιουργήθηκε3 Οκτ 2017, 2:05:24 μ.μ.
Ενημερώθηκε15 Φεβ 2018, 9:23:35 π.μ.

Παρακαλώ συνδεθείτε για να προσθέσετε το σχόλιό σας

Κωστας Ρ.

Κωστας Ρ.

(Χρήστης)
08 Μαρ 2018 - 19:37
Γύρω στις 4-5 φορές έχει πάει το αρμόδιο τμήμα για να επιθεωρήσει.... η κοροϊδία συνεχίζεται. Αν ήταν εκλογές θα γινόταν αμεσα

Κλειστή
Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας

Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας

(Διαχειριστής)
15 Φεβ 2018 - 09:23
Η παρέμβαση σχετικά με την τοποθέτηση μαλακού/ελαστικού δάπεδου αποτελεί τεχνικό έργο και ως τέτοιο θα πρέπει διαδικαστικά να δρομολογηθεί απο την σχολική μονάδα στην Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου μας για την εξεύρεση/δέσμευση σχετικών κονδυλίων και την μετέπειτα μελέτη & εκτέλεση αυτού.

Κλειστή
Κατερίνα Μαυρογενη

Κατερίνα Μαυρογενη

(Χρήστης)
24 Νοε 2017 - 11:47
Το θέμα της άυλης του 20 νηπιαγωγείου μετά την επίσκεψη τεχνικού στις 2-11 έχει μείνει στασιμο δεν έχουμε καμία ενημέρωση για κάποια εξέλιξη το πρόβλημα τώρα με τις βροχές χειροτερευει και θα θέλαμε να γίνει κάτι άμεσα ευχαριστώ

Σε εξέλιξη
Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας

Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας

(Διαχειριστής)
10 Οκτ 2017 - 12:42
ΤΟ θέμα έχει γνωστοποιηθεί στην σχολική επιτροπή πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Καλαμαριάς καθώς και στον πρόεδρο αυτής ,έτσι ώστε να δρομολογηθούν διορθωτικές ενέργειες απαραίτητες για την επίλυση του προβλήματος.

Σε εξέλιξη
Κωστας Ρ.

Κωστας Ρ.

(Χρήστης)
09 Οκτ 2017 - 20:18
Προσθέτοντας βέβαια ότι για να προσεγγίσεις στο νηπιαγωγείο από τη γεννηματα πεζός με τα έργα που γίνονται για τον φωτισμό κ τα σημεία που μπαίνεις σε αλάνες (γιατί τα πεζοδρόμια δεν υπάρχουν)κάνουν την κατάσταση τραγικη

Νέα
Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας

Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας

(Διαχειριστής)
05 Οκτ 2017 - 12:20
Η αναφορά εξετάσθηκε, εμπίπτει στην αρμοδιότητα του Δήμου και εμφανίζεται πλέον δημόσια.

Νέα